آغاز فاز اجرایی – عملیاتی مبارزه با موش‌ها در منطقه 15

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا تحصیلی طی بازدید شبانه از منطقه 15 و از روند فاز اجرایی – عملیاتی مبارزه با موش را بررسی کرد.

وی با حضور در منطقه 15 و دیدار با رئیس اداره ساماندهی و عوامل اجرایی منطقه، ضمن بررسی اسناد و مدارک مستند از کانون‌های وفور موش و بررسی مشکلات و معضلات مرتبط با کنترل حیوانات شهری اظهار کرد: طعمه‌های مسمومی که در حال حاضر در سطح معابر عمومی استفاده می‌شوند بر دو نوع هستند، یک نوع به صورت پارافینه و ضد آب که در محیط‌های مرطوب نظیر فضای سبز کنار نهر‌ها استفاده می‌شود و نوع دوم به صورت کپسول‌های کوچک که در محیط‌های خشک کاربرد دارند.

تحصیلی در ادامه ضمن حضور در مسیرهای طعمه‌گذاری، با اشاره به این که دسته‌ای از سموم موش‌کش از خانواده آنتی‌کوآگولانت و ضد انعقاد خون هستند، افزود: این سموم باعث از بین رفتن ویتامین K و رقیق شدن بیش از حد خون در بدن حیوان می‌شود و حیوان به واسطه خونریزی زیاد از بین می‌رود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: در برخی از موارد شاهد ریختن زباله به خصوص باقیمانده سبزیجات به داخل انهار هستیم. سبزیجاتی نظیر کاهو به دلیل داشتن ویتامین K اگر در اختیار موش قرار گیرد، اثرسموم را از بین می‌برد، لذا از شهروندان محترم خواستاریم تا با رعایت نظافت محیط شهری در راستای کاهش حیوانات شهری یاری‌رسان شهرداری تهران باشند.

انتهای پیام/