جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه کردستان؛ با کمبود اعتبار مواجه‌ایم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، رحمت صادقی عصر دیروز در مراسم گرامیداشت روز معلم و تجلیل از اساتید برتر دانشگاه کردستان که با حضور میهمانان کشوری و استانی در در محل تالار مولوی این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: متأسفانه امروزه دانشگاه کردستان و دانشگاه‌های سراسر کشور با دو چالش بزرگ «کمبود اعتبارات و بودجه و بی‌انگیزه‌گی دانشجویان» مواجه است.

وی با بیان اینکه اکثر دانشجویان دارای رتبه بالا بی‌انگیزه هستند، افزود: جبران کمبود اعتبارات نیاز به صرفه‌جویی در هزینه‌های مازاد و لوکس دارد و باید مسئولان حوزه‌های مختلف دانشگاه کردستان متناسب با نیازمندی‌ها هزینه کنند.

رئیس دانشگاه کردستان با بیان اینکه سطح علمی پایین و افزایش تعداد دانشجویان بی‌سواد امروزه به یک مشکل جدی برای دانشگاه‌ها تبدیل شده، تصریح کرد: امروزه «تجربه بیشتر، امکانات فراوان و تدریس بهتر» است اما دانشجویان بی‌انگیزه هستند.

وی گفت: باهدف درآمدزایی اقدامات خوبی در راستای جذب خیرین، طرح‌های کلان ملی، اجرای پژوهش‌های تقاضامحور با همکاری و ارتباط بیشتر و تعامل با دیگر سازمان‌ها انجام شده است.

صادقی در بخشی دیگر از سخنان خود به جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه کردستان اشاره کرد و  یادآور شد: حضور دانشجویان خارجی در این دانشگاه یک پتانسیل و ظرفیت بسیار خوبی است و باید علی‌رغم وجود سختی‌های فراوان در آموزش فارسی به آنان، همواره این مهم را در دستور کار خود قرار دهیم.

وی با تاکید بر اینکه همدلی و هم‌افزایی در تلاش برای موفقیت دانشگاه ضروری است، اظهار کرد: جذب دانشجویان خارجی علاوه بر جذب درآمد در امتیازدهی دانشگاه نیز بسیار مهم است چراکه در بحث تعداد مقالات بین‌المللی، تعداد استادان و دانشجویان بین‌الملل به ارتقای جایگاه دانشگاه کمک می‌کند.

رئیس دانشگاه کردستان اذعان کرد: برخی از استادان در ناامید کردن دانشجویان نقش دارند که انتظار می‌رود تعامل خود را بیشتر و به دانشجویان امید دهند.

انتهای پیام/ن