حجت‌الاسلام قرائتی: بسیاری از محتواهای بیانیه گام دوم انقلاب برگرفته از پیام‌های قرآنی و روایی است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی امروز در آستانه حلول ماه مبارک رمضان و در جمع تعدادی از مبلغان حوزه علمیه قم با بیان اینکه مقام معظم رهبری دقت زیادی در تدوین بیانیه گام دوم انقلاب داشته‌اند اظهار داشت: بسیاری از محتواهای این بیانیه برگرفته از پیام‌های قرآنی و روایی است.

رئیس ستاد اقامه نماز با بیان نقش جوانان در بیانیه گام دوم گفت: آغاز و پایان این بیانیه خطاب به جوانان نوشته‌ شده و این مهم خود فرصتی به نسل جدید و جوانان بوده  و یکی از پیام‌های مهم قرآنی است.

وی یکی از پیام‌های مهم آیه«طَهّرا بیتیَ للطّائفین و القائمین و الرّکّع السّجود» را مورد خطاب قرار دادن تجربه کهن‌سالان و جوانان دانست و افزود: خداوند در این آیه وظیفه‌ای مشترک برای افراد کهن‌سال و جوان تعریف کرده است.

قرائتی با تأکید بر اینکه باید به‌طور تومان از حضور و تجربه انسان‌های مسن و جوان استفاده شود، خاطرنشان کرد: هیئت‌ امنای مساجد نیز باید همزمان از حضور کهن‌سالان و جوانان بهره گرفته و استفاده شود.

رئیس ستاد اقامه نماز با قرائت آیه «أشدّاء علی الکُفّار رحماء بینهم تراهم رکّعا سُجّدا» و با بیان 4 نشانه مؤمن افزود: باید از آیات قرآن کریم استفاده کرده و جامعه را به سمت جامعه‌ای قرآنی سوق دهیم.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم گفت: ثروتمندان باید بدانند مسئولیت آن‌ها بیشتر بوده و باید به عموم مردم در مشکلاتشان کمک بیشتری کنند.

قرائتی در پایان با تاکید بر اینکه می‌توان بسیاری از مشکلات کشور را با همراهی مردم و مسئولان برطرف کرد عنوان کرد:مثلث «تحریم‌های دشمن»، « عدم مدیریت کارآمد برخی مسئولان» و حرص زدن برخی از ما مردم در تهیه اقلام و کالاها و تهیه بیش‌ازاندازه نیازِ از بازار» سبب گرفتاری‌هایی است که این روزها مشاهده می‌کنیم.

انتهای پیام/ح