روایت تسنیم از قراردادهای‌ ‌موقتی که‌ شأن کارگران را زیر سئوال برده است

سیدحسین رسولی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس، اظهار داشت: در صورتی که جامعه کارگری جایگاه خود را در جامعه بشناسد، این جایگاه را به اثبات برساند و خواسته‌های خود را با روش‌های قانونی تأمین کند، شأن و شخصیت خود را در جامعه حفظ کرده است.

وی تصریح کرد: تأمین اجتماعی 56 درصد از افراد را زیر پوشش خود تأمین می‌کند که کارگران 70 درصد جمعیت مذکور را تشکیل داده اند، به عبارتی بخش عمده‌ای افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی از کارگران شکل گرفته است، بنابراین این دسته از افراد باید نقش مؤثری داشته باشند.

رسولی ادامه داد: تاکنون نماینده‌ای برای این افراد وجود نداشته است، این در حالی است که بالغ بر نیمی از شاغلان کشور در حوزه کارگری مشغول به کار هستند، تاکنون هیچ یک از کارگران به عنوان مسئول در سطح کلان جامعه فعالیت نداشته و مسئولان از این افراد انتخاب نشده اند.

دبیر اجرایی خانه کارگر خراسان رضوی عنوان کرد: در صورتی که انتخاب نمایندگان در بخش کارگری از میان کارگران صورت پذیرد، می‌‌توان به برطرف سازی مشکلات در جامعه کارگری امید داشت، باید در این زمینه تدابیری صورت پذیرد تا موانع موجود برداشته شود.

رسولی با اشاره به ضرورت رفع معضلات موجود در جامعه کارگری، بیان کرد: با وجود این که نمایندگان در حوزه کارگری فعالیت چندانی ندارند و حضور آنها در این بخش پررنگ نیست اما ارگان‌های مختلف کارگری فعالیت بسیاری دارند و برای بهبود شرایط در این زمینه تمامی تلاش خود را به کار گرفته اند.

وی افزود: قراردادهای موقت و عدم تحقق انجام امور توسط مسئولان از مشکلات این دسته افراد است که باید برای این موارد نیز برنامه ریزی به عمل آید، تاکنون انعقاد قرارداد موقت از سوی 98 درصد از کارگران با کارفرمایان سبب از بین رفتن شأن کارگران در جامعه شده است.

انتهای پیام/ش