مرحله نخست المپیاد سواد رسانه‌ای برگزار شد

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ در مرحله نخست المپیاد سواد رسانه‌ای 1500 دانش‌آموز پایه دهم و یازدهم از 300 مدرسه از 90 شهر در 30 استان کشور با یکدیگر به رقابت پرداختند که از این بین استان تهران با 549 دانش‌آموز، استان اصفهان با 282 دانش‌آموز، استان خراسان رضوی با 159 دانش‌آموز، استان یزد با 47 دانش‌آموز، استان چهارمحال بختیاری با 35 دانش‌آموز و استان فارس با 32 دانش‌آموز بیشترین تعداد شرکت‌کننده در آزمون را داشته‌اند.

منبع اصلی مرحله اول المپیاد، کتاب درسی تفکر و سواد رسانه‌ای است و در مراحل تکمیلی منابع دیگری نیز به آن اضافه خواهد شد. نتایج مرحله نخست المپیاد 31 اردیبهشت ماه از طریق سایت باشگاه سواد رسانه‌ای به نشانی imlc.ir اعلام می‌شود و حدود 200 نفر از برگزیدگان مرحله نخست در انتهای تیرماه در دومین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای شرکت می‌کنند.

سومین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای توسط باشگاه سواد رسانه‌ای و با حمایت مرکز بسیج صداوسیما، مجتمع آموزشی پژوهشی شهید آوینی، موسسه فرهنگی تبیان، مدرسه هنر و رسانه آینه، موسسه آینده‌سازان، دانشگاه صداوسیما، موسسه فرهنگی تزکیه، مرکز نوآوری فرهنگی امید، موسسه پارسای اصفهان، موسسه فرهنگی هدایت میزان، موسسه مسیر رسانه، موسسه هنر و ما و انجمن سواد رسانه‌ای ایران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/