"مقوا" در اصفهان کمیاب شد؛ جداسازی جعبه از پولک و نبات با افزایش 75 برابری قیمت مقوا

علیرضا شیروانی در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به گرانی و دو نرخی شدن قیمت کاغذ و مقوا طی روزهای اخیر، اظهار داشت: قیمت این کالا نه تنها افزایش سرسام‌آوری داشته بلکه در کارگاه‌ها اصلاً موجود نیست و هرکس از کارگاه تولیدی پولک و نبات در اصفهان که برای تهیه جعبه به فروشندگان مقوا مراجعه می‌کنند، می‌گویند نداریم.

وی با اشاره به اینکه قیمت مقوا امسال نسبت به سال 96 بیش از 75 برابر افزایش داشته است، افزود: در سال 96 قیمت هر کیلو مقوا برای تهیه جعبه 4 تا 5 هزار تومان بود و سال گذشته 7 تا 10 هزار تومان قیمت‌گذاری شد اما امسال به 28 تا 30 هزار تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان پولک و نبات اصفهان پیرامون اینکه به دلیل گرانی کاغذ و مقوا سعی کردیم جعبه را از پولک و نبات جدا کنیم، بیان کرد: در حال حاضر به‌دلیل عدم صرفه برای تولیدکنندگان، پولک و نبات ساده در پلاستیک عرضه می‌شود زیرا یک کیلو جنس باید در جعبه با نرخ 4 هزار تومان قرار داده شود و این برای تولیدکننده به صرفه نیست.

وی با انتقاد از اینکه قیمت سلفون در سال 96 حدود 7 تا 8 هزار تومان بوده و نرخ آن سال گذشته 10 تا 14 هزار تومان قیمت‌گذاری شد و امسال بهای آن به کیلویی 24 تا 25 هزار تومان رسیده است، گفت: این واقعا فاجعه است ما خودمان در داخل کشور تولیدکننده مواداولیه هستیم و پتروشیمی تمام محصولات را تولید می‌کند اما قیمت‌ها بسیار بالا است.

شیروانی با ابراز تاسف از اینکه محصولات و کالاهایی که مواداولیه آنها در داخل کشور تولید می‌شود نباید قیمت آنها تا این میزان افزایش یابد که تولیدکنندگان را دچار معضل کند، افزود: هنگامی که نرخ پیاز و سیب‌زمینی را نتوانستیم کنترل کنیم و قیمت آن از کیلویی یک‌هزار تا 2 هزار تومان به 15 هزار تومان می‌رسد باید منتظر افزایش قیمت‌ها تا این میزان بود.

انتهای پیام/ش