مبارزه با ملخ‌ها در کرمان در گیر و دار اعتبارات

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کرمان ظهر امروز با حضور محمدرضا درگاهی رئیس سازمان حفظ نباتات کشور و محمدجواد فدایی استاندار کرمان با محوریت هجوم ملخ‌های صحرایی برگزار شد.

در این جلسه سیدمصطفی آیت‌اللهی‌موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان با بیان اینکه استان کرمان هر آنچه که داشته در بحث مبارزه با ملخ‌های صحرایی انجام داده است اظهار داشت: در حال حاضر در استان نیازمند اعتبارات هستیم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای مقابله با هجوم ملخ‌ها در جنوب استان کرمان گفت: دستگاه‌های اجرایی استان، ماشین‌آلات خود را در اختیار گذاشتند و دو باند هواپیماهای سمپاش برای سمپاشی هوایی در جنوب استان کرمان احداث شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان افزود: در حال حاضر استان کرمان به شدت نیازمند اعتبارات ملی برای مبارزه با ملخ‌ها در جنوب کرمان است.

در این جلسه جعفر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با بیان اینکه اعتبارات مبارزه با آفات کشاورزی به صورت استانی دیده می‌شود اظهار داشت: در سال گذشته یک ریال تنخواه داده نشده است.

وی با بیان اینکه شرایط استان کرمان امروز یک شرایط خاص در بحث هجوم ملخ‌هاست که نیازمند یک تنخواه در مرحله اول برای مبارزه با این آفت هستیم افزود: غیر از ملخ سایر آفات کشاورزی نیز در استان وجود دارد که باید آنها را هم در نظر گرفت.

سعید برخوری مدیرکل جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان در این جلسه با اشاره به اینکه برای مبارزه با ملخ‌ها نیازمند تامین اعتبار در اسرع وقت هستیم اظهار داشت: به تعداد زیادی ماشین‌آلات نیازمندیم تا بتوانیم سمپاشی اراضی را در جنوب استان کرمان انجام بدهیم.

وی با بیان اینکه ماشین‌های موجود خراب شدند و نیاز به تعمیرات دارند گفت: این هفته باید تامین اعتبار لازم انجام شود و اگر دولت نمی‌تواند تامین اعتبار کند به مردم اطلاع‌رسانی شود تا همان‌گونه که برای مقابله با سیل کمک کردند در این زمینه نیز مشارکت کنند.

انتهای پیام/ن