ارومیه| به مدار بازگرداندن واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل به معنی رونق تولید است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، رضا حسینی امروز در جلسه کارگروه اشتغال آذربایجان غربی اظهار داشت: احیای واحدهای تولیدی برنامه‌های مهم دولت در سال 98 است.

وی تصریح کرد: امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال “رونق تولید” نام‌گذاری شده بنابراین تمام تلاش دولت با کمک فرمانداران، بانک‌ها و بخش‌های اقتصادی جامع عمل پوشاندن به این شعار است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: به مدار بازگرداندن واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل به معنی رونق تولید است و همزمان تلاش خواهد شد توان واحدهایی که با ظرفیت پایین کار می‌کنند افزایش داده شود.

وی تصریح کرد: آذربایجان غربی در مرحله اول پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری عملکرد موفقی داشته و برای اجرای مرحله دوم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری نیز آمادگی کامل وجود دارد چراکه هدف از ارائه تسهیلات به روستائیان، ایجاد زنجیره تولید و اشتغال پایدار است که در مرحله دوم این طرح، تسهیلات به طرح‌های دارای ظرفیت اشتغال پایدار که مکمل زنجیره ارزش هستند پرداخت می‌شود.

وی اظهار داشت: پرداخت تسهیلات برای ایجاد دامداری‌های صنعتی در مرحله دوم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری انجام خواهد شد.

حسینی گفت: همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در مرداد ماه 98 با هدف تبیین فرصت‌ها، ظرفیت‌ها و معرفی واحدهایی که دارای زیرساخت هستند و قابلیت سرمایه‌گذاری دارند برگزار می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: به‌زودی کار یک پروژه سرمایه‌گذاری 900 میلیارد تومان در ارومیه آغاز می‌شود.

انتهای پیام/ن