تشکیل کمیته بررسی لایحه جامع انتخابات در مجلس+ اسامی اعضا

محمدرضا صباغیان بافقی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه لایحه جامع انتخابات از سوی هیئت رئیسه به این کمیسیون ارجاع شده است، گفت: در جلسه اخیر این کمیسیون کارگروه ویژه‌ای برای بررسی این لایحه تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه این کمیته تاکنون جلسه‌ای برای تعیین رئیس کمیته و بررسی لایحه تشکیل نداده است، افزود: مقرر شده کمیته به صورت هفتگی گزارشی را به کمیسیون ارائه دهد تا ظرف سه‌ماه بتوانیم این لایحه را در کمیسیون تصویب و برای بررسی در صحن علنی پارلمان به هیئت‌رئیسه قوه مقننه تقدیم کنیم.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس با تاکید بر اینکه این لایحه درباره انتخابات مجلس، ریاست‌جمهوری، شوراها و بخش اجرایی انتخابات خبرگان رهبری  است، اظهار داشت: در صورت تصویب این لایحه از سوی مجلس و شورای نگهبان، لایحه مذکور جاگزین قوانین فعلی در حوزه‌های ذکر شده می‌شود.

به گزارش تسنیم، محمد محمودی شاه‌نشین نماینده شهریار، پروانه مافی نماینده تهران ، قاسم میرزایی‌نیکو نماینده دماوند، علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده ساری، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم، حسن کامران نماینده اصفهان و همچنین محمدرضا صباغیان بافقی نماینده یزد اعضای کمیته بررسی لایحه جامع انتخابات هستند.

انتهای‌پیام/