کتاب‌هایی برای چاپ حمایت می‌شوند که جریان‌ساز و افق‌گشا باشند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، مجید جوادیان زاده در نخستین نشست هیات مدیره انجمن شعر و ادب استان یزد شعر را مهمترین رسانه فرهنگی دانست و اظهار داشت: دغدغه زبان اندیشی در هیچ صنفی هنری همچون شاعران وجود ندارد و به همین دلیل شاعران پاسداران زبان هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با بیان اینکه برخی از انجمن‌های هنری باید بازنگری در فعالیت‌هایشان داشته باشند خاطرنشان کرد: طرح موضوع مجدد شعر در سطح جامعه مبحثی است که می‌تواند رسالت اصلی انجمن شعر باشد.

وی با تاکید بر اینکه جوهره شعر باید حفظ شود افزود: یکی از وظایفی که می‌تواند در دستور کار انجمن شعر قرار گیرد، در دسترس بودن شعر برای همگان است.

جوادیان زاده خاطرنشان کرد: برنامه‌های حوزه شعر از قدمت بالایی برخوردار است که در این خصوص می‌توان به شکلی فعالیت کرد که فرم‌ها و قالب‌های جدید برای شعر در جهت علاقه‌مندتر کردن نسل جوان در دستور کار این انجمن قرار گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با بیان اینکه جریان سازی یکی از اهداف این اداره کل و انجمن‌های مختلف هنری است تصریح کرد: برای اینکه این بخش را بتوانیم بهتر مدیریت کنیم، از چاپ کتاب‌هایی حمایت خواهیم کرد که بتوانند در حوزه فرهنگ و هنر جریان ساز، افق گشا و اثرگذاری مثبتی داشته باشند.

وی در پایان توجه به هنر شعر را خدمت به اصل و اساس هنر دانست و گفت: شاعری به نوعی هنر مادر است و اگر ذات هنر را شاعرانگی بدانیم، تبلور اصلی شاعرانگی در شعر است.

انتهای پیام/ش