مرکز دفن زباله پایتخت از آرادکوه به مکان دیگری منتقل می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، انوشیروان محسنی بندپی امروز در حاشیه کارگروه کاهش آلودگی هوا در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت جابجایی مرکز دفن زباله از آرادکوه اظهار داشت: آرادکوه ظرفیت خاصی دارد و در افق بلندمدت باید مطالعه کرد تا به مکان دیگری براساس جداسازی، تبدیل به کمپوست و غیره منتقل شود.

وی در مورد اقدامات اجرایی این جابجایی افزود: محیط زیست استان تهران در این زمینه اقداماتی را آغاز کرده و با شهرداری نیز وارد مذاکره شده تا در آینده نزدیک این اتفاق رُخ دهد.

استاندار تهران در ادامه بیان کرد: طرح ارائه شده‌ای که براساس پارکینگ شهروندان اقدام به پلاک‌گذاری خودروها شود نیازمند کار کارشناسی بیشتر است.

محسنی بندپی همچنین در مورد وضعیت هوا گفت: امسال نزولات جوی وضعیت مناسبی جهت سالم‌سازی هوا داشته است ضمن اینکه سیاستگذاری‌های خوبی نیز در زمینه کاهش آلودگی هوا صورت گرفته که نسبت به سال‌های گذشته استان تهران وضعیت بهتری دارد اما تا رسیدن به شرایط مطلوب هنوز فاصله داریم.

وی عنوان کرد: متهم اصلی در کلانشهرها وسایل نقلیه هستند و هر قدر بتوان تردد شهروندان را با وسایل نقلیه کاهش داد به همان نسبت کاهش آلودگی هوا را می‌توان انتظار داشت.

استاندار تهران به قانون هوای پاک و تقسیم وظیفه بین همه دستگاه‌های عضو اشاره کرد و افزود: نظارت جدی بر نحوه ارائه معاینه فنی به خودروها باید تشدید شود و در اعمال قانون نباید کوتاهی کرد.

انتهای پیام/ح