آیت‌الله دری نجف‌آبادی: تهدیدات آمریکا علیه ایران از سر عجز و ناتوانی است

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در شورای ادارای استان مرکزی با اشاره به تصمیم جدید دولت ایران در زمینه برجام اظهار داشت: شورای عالی امنیت ملی بیانیه‌ای در این زمینه ارائه داد که تصمیم نظام بود، همان گونه که همه می‌دانند مصوبات شورای عالی امنیت کشور پس از تایید رئیس جمهور به تایید مقام معظم رهبری هم می‌رسد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: بنابراین این مهم، تصمیم نظام بوده و  برای تمام دستگاه‌ها الزام آور است، هرچند با گذشت یک سال از خروج آمریکا از برجام، شاید این اقدام دیر بوده است، طرف‌های برجام یک طرفه قضیه را پیش برده و نمی‌خواهند در میدان عمل، امتیازی را به ایران دهند. هرچند که ما به دنبال امتیاز نیستیم بلکه به دنبال حق خود هستیم.

وی تصریح کرد: ایران چند سال برای برجام مذاکره کرد تا بتواند از امتیازات آن استفاده کند، چرا 10 تن اورانیوم غنی شده را تحویل داد؟ یا این که اصلا چرا چشمه‌های روشن آب سنگین خنداب را خاموش کرد؟ همه این کارها برای این بود که بتواند از برجام استفاده کند و نتایجی برای کشور داشته باشد.

ضرورت نظارت دشتگاه‌های نظارتی بر روند انتخابات پیش رو

دری نجف‌آبادی با اشاره به قرار داشتن در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات باید بستری برای اجرای قانون و انتخاب بهترین گزینه‌ها باشد، دستگاه‌های نظارتی باید نظارت کامل داشته باشند تا برخی برای انتخابات، آب به آسیاب دشمن نریزند.

نماینده ولی فیقه در استان مرکزی بیان کرد: انتخابات نباید به گونه‌ای باشد که برخی دنبال هوی و هوس خود باشند زیرا در نهایت به ضرر کشور بوده و زمینه سو استفاده دشمن ایجاد می‌شود، باید در انتخابات حداقل‌های اخلاقی رعایت شود و استان به عنوان یک الگو باشد، نباید به منافع ملی و استانی، برای اهداف سیاسی، آسیب وارد کرد.

وی عنوان کرد: انتخابات برای عزت، اقتدار و منافع ملی است، باید توجه کنیم که پست‌ها و مقام‌ها امانت بوده و ما باید امانتدار خوبی باشیم.

دری نجف‌آبادی ادامه داد: تهدیدات افرادی مثل جان بولتون، ترامپ و دیگر دشمنان مورد تازه‌ای نیست، جان بولتون ابزار منافقین بوده و زبان وی، زبان منافقین و آل‌سعود است و با ایستادگی مقتدارانه و یک پارچه ملت، دشمنان و آمریکا هیچ غلطی نمی‌توانند انجام دهند.

باید از واحدهای تولیدی حمایت بیشتری کرد

 نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به شرایط اقتصادی گفت: باتوجه به ویژه بودن شرایط اقتصادی، صرفه‌جویی، مبارزه با اسراف، سبک زندگی اسلامی، کمک به محرومان، برقراری عدالت و حمایت از تولید ناخالص ملی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد که در این راستا وظیفه دستگاه‌ها و ارگان‌های مختلف برای حمایت و کمک به تولید و تولیدکنندگان  بسیار حساس است.

دری نجف‌آبادی ادامه داد: تولیدکنندگان، بانک‌ها، اداره کل مالیات و گمرکات باید از واحدهای تولیدی حمایت کنند، تا در این شرایط مشکلی به‌وجود نیایید. چرا باید برخی کالاها در گمرک بماند و در داخل کشور مشکل داشته باشیم؟

وی بااشاره به سیل اخیر در کشور گفت: با اقدامات انجام شده در کشور، توانستیم آثار مخرب سیل را در کشور به حداقل برسانیم.

دری نجف‌آبادی افزود: آمریکا و غربی‌ها کشور را تحریم کرده و نه تنها کمک نکردند بلکه حاضر نشدند کمک‌های ایرانی‌های مقیم خارج از کشور را به هلال احمر و کمیته امداد ایران بدهند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: در شرایط سیل، کشورهای همسایه مثل عراق، کمک‌های بسیاری انجام دادند، از شرایط سخت عبور کرده‌ایم، عمق مسئله سیل در استان خوزستان، به سبب این که بارش‌های استان‌های مثل کهکیلویه و بویراحمد، ایلام و دیگر استان‌های مجاور وارد خوزستان شده و آبی با حجم 10 میلیارد متر مکعب بارش وارد استان می‌شد، بسیار بیشتر بود.

وی بیان کرد: این حجم از آب، می‌تواسنت سبب ایجاد مشکلاتی بسیاری شود، با تلاش خود مردم استان‌های سیل‌زده، بسیج، دیگر مردم کشور، سپاه و غیره توانستیم از بحران عبور کنیم.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: با عبور از این شرایط، هم‌اکنون زمان بازسازی، تهیه تجهیزات و تعمیر لوازم مردم سیل‌زده است، سیل اخیر شاید امتحانی برای ملت ایران بود، عمق فاجعه سیل با زلزله کرمانشاه متفاوه بود زیرا 23 استان کشور درگیر سیل بودند و در زلزله تنها یک استان بود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: با انجام اقدامات مناسب می‌توانیم شاهد کاهش آسیب‌ها و خسارات از بلایای طبیعی مثل سیل باشیم، انجام اقدامی مثل اضافه کرده 10 متر ارتفاع به سد دز، 700 میلیون متر مکعب ذخیره‌سازی آب افزایش پیدا کند.

وی با بیان این که باید کارهای اقتصادی و اقتصاد مقاومتی را جدی بگیریم گفت: در استان و کشور ظرفیت‌های بسیار ارزشمندی وجود دارد که باید با اقدامات و تدابیر مناسب از آنها به نحو احسن استفاده کنیم.

ماه رمضان فرصت مناسبی برای تهذیب نفس

دری نجف‌آبادی با اشاره به قرار داشتن در ماه مبارک رمضان افزود: ماه رمضان فرصت مناسبی برای تهذیب نفس، مناجات با خدا، افزایش معنویت و غیره بوده که باتوجه با مصادف شدن روزهای بزرگی چون روز قدس، سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) و دیگر مناسبت‌های بزرگ، می‌توان به عنوان یک فرصت بزرگ از آن بهترین استفاده را ببریم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: امیدواریم مدیران و مسئولان خود، در درجه نخست، پرچم‌دار این مهم باشند زیرا تمام اعتبارات و تشریفات دنیا در دنیا باقی می‌ماند. یکی از ویژگی‌های این ماه مبارک یک هزار و چهارصدمین سالگرد شهادت حضرت علی(ع)است که باتوجه به ویژگی‌های شخصیتی آن حضرت، نیاز است توجه ویژه به این ماه داشته باشیم.

وی اضافه کرد:با تقویت جنبه‌های معنوی در بین مردم، ایمام، وحدت و همبستگی ملی، می‌توانیم دشمنان را مایوس کنیم.

انتهای پیام/ ع