اتفاق عجیب برای حسن تفتیان/ قهرمان آسیا چرا در فینال لیگ دوومیدانی شرکت نکرد؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مرحله نخست رقابت‌های لیگ دوومیدانی باشگاه‌های کشور در بخش مردان طی روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار شد. در این مرحله دوندگان در قالب تیم‌های استقلال، آسان پرداخت، نیروی زمینی، ذوب‌آهن، عقاب نیروی هوایی، دانشگاه یزد، مقامت تهران و منطقه آزاد اروند با یکدیگر رقابت کردند.

یکی از ماده‌هایی که روز پنجشنبه برگزار شد، دوی 100 متر بود که دوندگان در دو بخش مرحله مقدماتی و فینال مسابقه دادند و در نهایت رضا قاسمی از تیم استقلال به مقام نخست رسید. در این ماده حسن تفتیان نیز حضور داشت که به شکلی عجیب شانس رقابت در فینال را از دست داد.

قهرمان سال 2017 آسیا که یکی از نمایندگان ایران در بازی‌های آسیایی 2018 نیز بود، با رکوردی که صبح پنجشنبه در مرحله مقدماتی به ثبت رساند، فینالیست مرحله نخست لیگ شد. فینال دوی 100 متر قرار بود ساعت 14:50 برگزار شود، اما تفتیان ظاهراً از این موضوع باخبر نبود، چون او زمانی که خود را آماده مسابقه کرد، فینال تمام شده بود و به همین دلیل تفتیان در فینال غیبت داشت.

به گزارش تسنیم، فدراسیون دوومیدانی در ابتدای هفته گذشته برنامه مرحله نخست لیگ را اعلام کرد، اما یکی دو روز قبل از آغاز این مرحله و به دلیل پخش تلویزیونی، تغییراتی را در آن به وجود آورد. همین مسئله نیز برای تفتیان مشکل‌ساز شد. او از برنامه جدید خبر نداشت، اما گفته می‌شود مربی‌اش از این موضوع باخبر بوده است. حالا سوال مهم این است که چرا این تغییر زمان به تفتیان اطلاع داده نشده تا او به همین راحتی شانس رقابت در فینال را از دست بدهد؟

انتهای پیام/