ساخت‌وساز واحدهای مسکونی در سیل پلدختر شروع می‌شود‌

احمد مرادپور در حاشیه بازدید از کمپ ورودی شهر پلدختر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در پلدختراظهار داشت: بر حسب دستور معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر کشور و استاندار لرستان امروز از محل اسکان سیل‌زدگان بازدید داشتیم و یک بررسی از آخرین وضعیت خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان صورت گرفت.

وی افزود: بنیاد مسکن اصفهان استان معین بخش مرکزی پلدختر اصفهان است نماینده بنیاد مسکن این استان را به پلدختر آوردیم، چادرهای سیل‌زدگان را بررسی کردیم و مشکلات آنان را شنیدیم.

معاون عمرانی استاندار لرستان عنوان کرد: بنیاد مسکن در رابطه با ساخت و اجاره‌بهای منزل و کمک‌معیشتی به مردم سیل‌زده کمک خواهد کرد ولی یک سری کارها خارج از دستورالعمل احساس شد، سعی می‌کنیم گزارشی را تهیه کنیم و به استاندار و وزیر کشور ارسال کنیم تا آنان موضوع را بررسی کنند و مشکلات حل شود.

وی بیان کرد: تعدادی اجاره‌بها برای چادرنشینان پرداخت شده و مابقی هم تا دو روز آینده پرداخت می‌شود مردم باید خیلی سریع تشکیل پرونده بدهند و بعد از اینکه مبلغ کمکی را به‌طور کامل گرفتند نسبت به جمع‌آوری چادرها توسط خود مردم اقدام می‌شود.

مرادپور گفت: کار ساخت‌وساز  خانه‌هایی که تعمیری بوده شروع می‌شود، خانه‌هایی هم که باید جابه‌جا شود زمین در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته و در حال طرح تفکیکی هستند که به‌زودی عملیات اجرایی آن‌ها هم شروع می‌شود.

معاون عمرانی استاندار لرستان خاطرنشان کرد: دستورالعملی برای مستأجرین وجود نداشت که تکلیف آنها چه می‌شود، یک مبلغی را به‌عنوان کمک معیشت و مقداری هم به‌صورت بلاعوض و تسهیلات برای آنها در نظر گرفتند.

انتهای پیام/ ز