هیچ گونه مشکل امنیتی در مرزهای خوزستان نداریم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، سردار نظرپور صبح امروز در آیین تکریم و معارفه فرماندهی مرزبانی خوزستان با اشاره به اقدامات و تلاش های مرزبانی خوزستان اظهار داشت: مرزبانی خط مقدم نیروهای نظامی در مرز بوده و خوزستان با 655 کیلومتر مرز آبی و خشکی نیازمند حجم زیادی از نیروهای عملیاتی است.

وی افزود: در بحث زیرساخت ها که یکی از مشکلات اساسی مرزبانی در حوزه برجک ها و پاسگاه ها بود با تدابیر اپتیکی از ظرفیت‌های محلی در حوزه مرزهای آبی و خشکی ایجاد شد.

فرمانده پیشین مرزبانی خوزستان تصریح کرد: یکی از موفقیت‌های مرزبانی در خوزستان این است در سالهای گذشته هیچگونه مشکل امنیتی در مرزهای خوزستان نداشتیم.

نظرپور ادامه داد: خوزستان دارای 5 بندر تجاری و 15 بندر صیادی است که کننترل و سازماندهی آنها عموما توسط مرزبانی صورت میگیرد که برای آنها شناور های بسیاری خریداری شد.

وی به خودکفایی خودرویی و موتوری اشاره و عنوان کرد: همچنین پاسگاه‌های شناور ما نیز با همه امکانات فعال هستند و در حوزه مبارزه با قاچاق که از اولویت‌های مرزبانی است فعالیت و اشرافیت اطلاعاتی دارند.

فرمانده پیشین مرزبانی خوزستان ادامه داد: در حوزه سلاح و مهمات نیز اقدامات خوبی انجام شد و میلیون ها تومان کالای قاچاق کشفیات روزانه ما در حوزه مرزها بود.

نظرپور با اشاره به فعالیت های شبانه روزی مرزبانی در ایام اربعین، بیان داشت: مرزبانی خوزستان در اربعین نیز دو پایانه مرزی چذابه و شلمچه را کنترل می‌کند که از سال 93 میلیون ها نفر را با امنیت و آرامش پذیرایی می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: همچنین 11 یادمان از 22 یادمان دفاع مقدس در کنار مرزها است که حضور راهیان نور در این مکان ها نیازمند هماهنگی و تعامل های امنیتی است و این امر سالهاست با حضور میلیونی جوانان اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/ح