برانکو: چند پیشنهاد از تیم‌های مختلف دارم/ می‌توانیم فصل موفق دیگری را رقم بزنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، برانکو ایوانکوویچ که شاگردانش در آخرین بازی خود در دیداری خانگی با وجود تساوی یک بر یک مقابل ماشین‌سازی، در فاصله یک هفته مانده به پایان فصل جاری لیگ برتر ایران همچنان صدرنشین این رقابت‌ها هستند، به نشریه «وچرینجی لیست» کرواسی گفت: اتفاقات فوق‌العاده‌ای در بازی با ماشین‌سازی رخ داد. مالکیت توپ در آن بازی 70 به 30 به سود ما بود. ما 19 شوت به سمت دروازه ماشین‌سازی زدیم، این در حالی است که آنها تنها یک شوت به سمت دروازه ما زدند.

وی ادامه داد: در موقعیت‌ گل 11 به یک تیم برتر بودیم، در ضربات کرنر هم آمار 11 به 2 به سود ما بود. در نهایت ما یک گل به ثمر رساندیم و ماشین‌سازی تنها از یک فرصتی که نصیبش شد، دروازه رادوشویچ را باز کرد و یک امتیاز از ما گرفت. در کنار اینها باید سه پنالتی به سود ما گرفته می‌شد، اما تنها یک پنالتی به سود ما اعلام شد و دو پنالتی‌مان سوخت شد.

سرمربی کروات پرسپولیس با اظهار تعجب از حضور تنها 70 هزار هوادار این تیم در آخرین دیدار خانگی‌شان اظهار داشت: تنها در حدود 70 هزار هوادار در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کردند، ورزشگاهی که گنجایش 100 هزار هوادار را دارد. به نوعی به نظر می‌رسد آن شور و شوقی که باید، دیده نمی‌شد، به خصوص از زمانی که سومین عنوان قهرمانی متوالی ما مسجل به نظر می‌رسید.

وی در مواجهه با این پرسش که «آیا از رویارویی با پارس جنوبی جم هراسی ندارید و آنها را چطور تیمی می‌بینید؟»، اظهار داشت: بوشهر شهری در جنوب ایران است که هوای گرمی دارد و پارس جنوبی هم حریف سرسختی است. تمامی تیم‌ها هم مقابل ما 200 درصد توان خود را به کار می‌گیرند، بنابراین با در نظر گرفتن تمامی شگفتی‌هایی که در گذشته شاهدش بودیم، باید در بازی پایانی‌مان مقابل پارس جنوبی بسیار محتاط باشیم. من به بازیکنانم، کیفیت بازی‌شان و اشتیاق‌شان ایمان دارم و تنها باید با هم متحد باشیم.

شاگردان برانکو در دو فصل گذشته دو بار فاتح لیگ برتر شده‌اند و به ترتیب به مراحل نیمه‌نهایی و فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده‌اند و این فصل نیز شانس کسب دوگانه قهرمانی – لیگ برتر و جام حذفی- را دارند. وی در این باره گفت: این فصل شانس کسب دو جام را داریم، پس می‌توانیم فصل موفق دیگری را رقم بزنیم و به عنوان قهرمان به تهران بازگردیم.

سرمربی سرخپوشان تهرانی همچنین درباره آینده حرفه‌ای‌اش هم گفت: من یک سال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم و باشگاه تمایل دارد تا قرارداد من را تمدید کند، این در حالی است که چند پیشنهاد دارم.

ایوانکوویچ در پایان در پاسخ به این پرسش که «آیا بازی‌های لیگ کرواسی و تیم اِن‌کِی واراژدین را از تهران پیگیری می‌کنید؟»، خاطرنشان کرد: من با مسئولان باشگاه اِن‌کِی واراژدین در تماس هستم و نتایج این تیم را دنبال می‌کنم. امیدورام و انتظار دارم که آنها را فصل بعد در لیگ دسته اول کرواسی ببینم. با توجه به تاریخچه این باشگاه، آنها شایسته حضور در سطح اول فوتبال باشگاهی کرواسی هستند.

انتهای پیام/