ایمن سازی کوه خضر در قم تابستان به اتمام می‌رسد

حسن مالکی نژاد در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در قم اظهار داشت: با کمک شورای شهر، شهرداری قم و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اقدامات مناسبی برای ایمنی مسیر کوه خضر انجام‌شده است.

وی افزود: شهرداری قم در این زمینه به تعهدات خود عمل کرده است و اداره کل اوقاف وامور خیریه باید بودجه بیشتری اختصاص دهد تا مشکلی برای اتمام طرح ایمن سازی کوه خضر نداشته باشیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: با توجه به اینکه طی سال‌های اخیر چند نفر از کوه خضر سقوط کردند و این کوه قطب فرهنگی، ورزشی، تفریحی، مذهبی است ومزار شهدای گمنام در این مکان قرار دارد موضوع ایمن سازی آن در حال انجام است.

مالکی نژاد ادامه داد: از سال گذشته موضوع ایمن سازی کوه خضر نبی(ع) آغاز شد که 50 درصد کار برعهده شهرداری و 50 درصد دیگر نیز توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه انجام می‌شود.

وی بیان کرد: پیمانکار شهرداری زیر نظرما است و اوقاف مصالح خود را می‌آورد و قرار شده با پیمانکار مجدد قرار داد بسته شود و اوقاف مصالح خود را برای پیمان کار بیاورد و موضوع ایمن سازی کوه خضر نبی(ع)  تابستان به اتمام می رسد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم خاطرنشان کرد: کوه خضر نبی(ع)  کف سازی و عریض و دیوار کشی شده است تاایمن شود، برای زیباسازی این مکان یک طرف آن 3 متر و یک طرف یک متر دیوارکشی شده و نرده نصب و نورپردازی می‌شود.

انتهای پیام/ ت