وزیر صنعت در پاکدشت: نظام بانکی مانع ورود نقدینگی به حوزه مسکن، خودرو و سکه طلا شود

به گزارش خبر گزاری تسنیم از پاکدشت، رضا رحمانی عصر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان پاکدشت با بیان اینکه سال 98 سال متفاوتی از جهات مختلف است اظهار داشت: باید تغییری در نگاه خود ایجاد کنیم تا با اراده محکم در جنگ اقتصادی ورود پیدا کنیم و با بسیج مردمی همراه با مسئولان رفتارها را متناسب با این موضوعات هماهنگ کنیم.

وی با اشاره به وجود برخی شایعات رسانه‌ای بیان کرد: فضای مجازی، شایعات و اخبار نادرست سبب جلوگیری از پیگیری‌ها می‌شود که نباید به این موضوع زیاد دامن بزنید، چون مشکلات زیاد هستند و وقت اندکی در تسهیل امور اجرایی وجود دارد و باید تمامی وقت ما برای خدمت‌رسانی صیانت شود.

ضرب‌الاجل وزیر صنعت در تأمین برق شهرک‌های صنعتی پاکدشت

وزیر صنعت، معدن و تجارت سپس با اشاره به موضوع کمبود برق واحدهای صنعتی شهرستان پاکدشت افزود: باید از فردا این موضوع اجرایی شود و شرکت توزیع برق باید خود را بیشتر از اداره صنعت و معدن موظف به پیگیری بدانند و موضوعات را رصد کند.

نقدینگی و تأمین سرمایه در گردش وظیفه ذاتی بانک‌هاست

 رحمانی در ادامه با تأکید اینکه نقدینگی و تأمین سرمایه در گردش وظیفه ذاتی بانک با همراهی ما است بیان کرد: نظام بانکی باید مانع ورود نقدینگی به حوزه مسکن، خودرو و سکه طلا شود و راهکارها را مدنظر قرار دهد که اگر این چنین تمامی نهادها و ارگان‌ها با یک هم‌افزایی پیش روند قطعاً به اهداف سازمانی خود سریع‌تر دست پیدا می‌کنیم.

در سال 97  واردات 22 درصد کاهش پیدا کرد

وی ادامه داد: مشاغل فعال به هر دلیلی حتی با اعلان اجرایی بانک‌ها نباید تعطیل شوند، چون این نهاد می‌تواند جایگزین برای افراد تعیین کند که با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری نباید اجازه دهیم هیچ واحدی تعطیل و هیچ کارگری بیکار شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کالایی که امکان ساخت آن در داخل کشور وجود دارد نباید اجازه واردات پیدا کند و در سال 97 میانگین 22 درصد کاهش واردات داشتیم و امسال نیز 142 قلم کالا را مجدداً منع واردات کردیم.

به هیچ عنوان اجازه واردات پوشاک و لوازم خانگی داده نشده است

رحمانی همچنین با بیان اینکه صنعت پوشاک قابلیت توسعه دارد خاطرنشان کرد: امسال به هیچ عنوان اجازه واردات پوشاک و لوازم خانگی داده نشده است و از کسانی که در صنعت پوشاک و تأسیس شهرک تخصصی فعالیت می‌کنند به صورت همه‌جانبه حمایت می‌کنیم.

انتهای پیام/ ت