کرمان| کسانی که از دشمن توقع کمک دارند بازنده هستند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، آیت‌الله احمد شیخ‌بهائی عصر امروز در آئین جمع‌خوانی قرآن کریم در نهمین روز ماه مبارک رمضان در حسینیه ثارالله شهر کرمان با اشاره به آیات جزء دهم قرآن کریم در سوره انفال اظهار داشت: قرآن می‌فرماید آنچه می‌توانید نیرو فراهم کنید تا با آن دشمنان خدا را هراسان کنید.

وی با بیان اینکه نیروی دفاعی در اسلامی نیرویی است که دشمن در برابر آن جرات اقدام نداشته باشد گفت: در زمان ما که بحث موشکی مطرح است به این دلیل است که دشمن ترسیده چرا که ما به وظیفه خود عمل کردیم.

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان با بیان اینکه از ترس است که دشمن مسئله مذاکره را مطرح می‌کند افزود: دشمن اگر نمی‌ترسید به مذاکره راضی نمیشد و به سوی ما حمله‌ور شده بود.

وی با اشاره به اینکه در تمام زمینه‌ها باید این آمادگی را داشته باشیم که دشمن جرات مقابله با نظام اسلامی را پیدا نکند بیان کرد: مسلمانان باید در تمام حوزه‌ها به وظیفه خود عمل کنند.

شیخ‌بهائی افزود: خداوند در آیه‌ای دیگر می‌فرماید کسانی که از زندگی در کنار مشرکان دل کندند و سختی هجرت را پذیرفتند و در راه خدا مهاجرت کردند مومن واقعی هستند.

وی با بیان اینکه ایمان، این افراد را به جهاد در راه خدا و مهاجرت وادار می‌کند گفت: کسانی که ایمان دارند اما اهل این کارها نیستند ایمان آنها مطلوب خداوند نیست.

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان با بیان اینکه خداوند می‌فرماید گمان کردید همین که گفتید ایمان آوردیم به حال خود رها می‌شوید افزود: بدانید که صحنه امتحان فراهم می‌شود تا افرادی که اهل جهاد در راه خدا هستند خود را نشان بدهند.

وی با اشاره به اینکه در صحنه آزمایش الهی کسانی که به دشمن دل می‌بندند و از دشمن توقع کمک دارند بازنده هستند بیان کرد: کسانی که نگاه به بیرون کشور دارند بازنده هستند.

شیخ‌بهائی با تسلیت رحلت حضرت خدیجه(س) افزود: حضرت خدیجه(س) خود را از پیامبر خواستگاری کرد و پاکی او باعث شد ملقب به طاهره شود.

وی با بیان اینکه این بانوی بزرگوار اسلام تحریم‌های زنان مکه را به جان خرید و اسلام آورد گفت: در محاصره اقتصادی شعب ابی طالب آن حضرت جان به جان آفرین تسلیم کرد اما تسلیم دشمن نشد.

انتهای پیام/ ت