وقتی دانشجویان فنی و حرفه‌ای برای حل مشکلات ارومیه دست‌ به‌کار می‌شوند + فیلم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه،دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای قاضی طباطبایی این شهر از فرصت همکاری با سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری ارومیه بهره کافی را برده و نشان دادند اگر به آنها فرصت داده شود می‌توانند در عرصه اشتغال حرفی برای گفتن داشته باشند.

دانشجویان این دانشگاه در زمان تحصیل از کارگاه‌های دانشگاه خود استفاده کرده و موفق به تولید 18 ایستگاه اتوبوس شدند این امر نه تنها به نوسازی خدمات عمومی در شهر بلکه به وارد شدن این دانشجویان به بازار کار و تجربه کردن یک شغل جدی کمک کرد.

کمک‌های فنی به واحدهای تولیدی کهگیلویه و بویراحمد اختصاص می‌یابد

 

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی در مراسم تحویل ایستگاه‌های اتوبوس تولیدی توسط دانشگاه فنی و حرفه‌ای طباطبایی این شهر به سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری ارومیه اظهار داشت: در جامعه امروز اگر از فرصت‌ها به خوبی استفاده شود می‌توان از استعدادهای جوانان به خوبی استفاده کرد.

یعقوب پوراسد گفت: این دانشگاه همواره سعی داشته با ایجاد فضاهای اشتغال‌زایی برای دانشجویان خود از زمان تحصیل آنان را وارد بازار کار کند تا بتوانند در زمان اتمام تحصیلات دانشگاهی به عنوان یک فرد توانا پا به بازار کار بگذارند.

وی افزود: در راستای فرمایش رهبر انقلاب اسلامی در رابطه با شعار سال 98 باید راه را برای اشتغال جوانان و همچنین حمایت از تولیدات ملی فراهم کرد.

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: اگر تولیدکنندگان و کارخانه‌ها با دانشگاه ها همکاری کنند جوانان به راحتی می‌توانند صاحب کار شوند و محصولات تولیدی نیز با قیمت کم برای تولیدکنندگان ساخته می‌شود.

همکاری سازمان‌ها سبب ایجاد اشتغال جوانان می‌شود

رئیس سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری ارومیه نیز در همین باره اظهار داشت: هماری این سازمان و دانشگاه فنی و حرفه‌ای طباطبایی ارومیه سبب ایجاد اشتغال برای برخی از جوانان شده است.

مهدی مژدهی فرد گفت: اگر همه سازمان‌ها همکاری لازم را باهم داشته باشند بدون شک بسیاری از جوانان می‌توانند در بخش‌های مختلف مشغول به کار شوند.

وی افزود: این سازمان سعی دارد با نو سازی ایستگاه‌های اتوبوس فضای شهری را زیباسازی کند و اسباب راحتی مسافران درون شهری را فراهم آورد.

رئیس سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری ارومیه خاطرنشان کرد: تا به امروز 18 ایستگاه اتوبوس نوسازی شده است و همچنین 30 پانل مخصوص اطلاع رسانی نیز در آن نسب گردیده است.

گزارش از یوسف عباسی و پروین ملحمی

انتهای پیام/ش