احتمال مجازات تیم وحید امیری و مجید حسینی از سوی یوفا

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) اعلام کرد که باشگاه ترابزون اسپور ترکیه، از تعهدش به این سازمان در خصوص محدود کردن خرید بازیکن تخطی کرده است.

طبق اعلام یوفا چهار باشگاه آستانه قزاقستان، بشیکتاش ترکیه، اینتر و ترابزون اسپور ترکیه به دلیل تخطی از قانون بازی مالی جوانمردانه یوفا در گذشته، متعهد شده‌ بودند که برای جلوگیری از اعمال مجازات سنگین برای آنها، خریدهای خود را در بازار نقل و انتقالات برای یک بازه زمانی 4 ساله محدود کنند که در این میان سه باشگاه اول به تعهد خود پایبند مانده‌اند و به این ترتیب دوران محدودیت آنها به پایان رسیده است اما باشگاه ترابزون اسپور نتوانسته به تعهدات خود عمل کند و تراز مالی‌اش را به حد نصابی که با یوفا توافق کرده بود برساند.

به این ترتیب واحد تحقیقات کمیته کنترل مالی یوفا تصمیم است که پرونده باشگاه ترابزون اسپور ترکیه را به واحد قضایی ارجاع دهد چرا که این باشگاه مفاد توافق‌نامه‌ای که ماه می سال 2016 به آن متعهد شده بود را نقض کرده است. ارجاع پرونده باشگاه ترابزون اسپور به واحد قضایی یوفا می‌تواند به صدور احکام انضباطی برای این باشگاه ترکیه‌ای در آینده‌ای نزدیک منجر شود، که این احکام می‌تواند شامل مجازات‌هایی از جریمه نقدی تا محرومیت از حضور در رقابت‌های اروپایی باشد.

انتهای پیام/