3 تفاهم‌نامه برای مرمت و حفظ آثار تاریخی استان فارس امضا می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، مصیب امیری، مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس امشب در مراسم افتتاحیه فستیوال معمار شیراز از افزایش تعداد موزه‌ها با همکاری بخش خصوصی خبر داد و اظهار داشت: امروز 3 تفاهم نامه با نظام مهندسی، صدا و سیما و اداره اوقاف برای معرفی، حفاظت و مرمت آثار تاریخی بسته می‌شود.

سید مرتضی سیف‌زاده، رئیس نظام مهندسی ساختمان فارس نیز با اشاره به اینکه شیراز و فارس را مهدتمدن ایران زمین نامگذاری کرده‌اند، گفت: ما باید امانت‌دار آثار به جا مانده از گذشتگان باشیم.

وی با بیان اینکه امروز سازمان نظام مهندسی ایزوله و در کنار نیست، افزود: سازمان نظام مهندسی امروز در کنار دستگاه‌های اجرایی استان قرار گرفته تا از حداکثر توانمندی‌های استان فارس استفاده شود.

سیف‌زاده با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با میراث فرهنگی بیان کرد: این تفاهم‌نامه نشان از علاقه نظام مهندسی برای مرمت و حفاظت از آثار تاریخی و کیفیت ساخت‌‌وسازهای شهری دارد و باید هویت گمشده در معماری را احیا و حفظ کرد.

محمود رضایی، معاون عمرانی استانداری فارس نیز در این مراسم با بیان اینکه گذشتکان میراث فرهنگی را ساختند و به ما دادند تا به آیندگان برسانیم، گفت: امروز میراث فرهنگی از کالبد عبور کرده و سرمایه فرهنگی، هویتی و اقتصادی ما شده است.

وی با بیان اینکه در گام دوم انقلاب هم به بحث معماری و شهرسازی تاکید شده است، افزود: باید آثار معماران را شناخت و از آنان تقدیر شود، بازار وکیل و دیگر بناهای تاریخی ما را همین معماران ساختند که باید امروز به آن توجه شود و با حفظ این آثار اهمیت آنها را به آیندگان نیز نشان داد.

انتهای پیام/ش