جهانگیری پس از بازدید موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک چه گفت؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، اسحاق جهانگیری در پایان مراسم افتتاحیه موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک اظهار داشت: راه‌اندازی موزه کار بزرگی بود که به همت مسئولان ورزش صورت گرفت. ظرفیت ورزشی ایران و اشیای تاریخی ورزش خیلی فراتر از ظرفیت یک یا چند موزه است.

وی افزود: ایران در برخی رشته‌های ورزشی ابداع کننده بوده و اشیایی از کشورمان به کشورهای مختلف رفته است که اینها نشان دهنده یک حرکت تاریخی در ورزش کشور است. در این خصوص سازمان میراث فرهنگی هم می‌تواند کمک کند که این اشیا یکجا جمع شوند.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: در دوران اخیر و در المپیک‌ها، پارالمپیک‌ها و سایر رقابت‌ها و بازی‌ها، ایرانی‌ها افتخارات زیادی کسب کرده‌اند. فکر می‌کنم اگر موزه به صورت فیلم و عکس هم کامل شود، یکی از موزه‌های پربازدید ایران خواهد بود. البته نیاز به کارهای تکمیلی است. به هر حال انسان به این همه افتخاراتی که کسب شده، افتخار می‌کند.

جهانگیری گفت: همچنین با قرار گرفتن این مدال‌ها و افتخارات در موزه، به نوعی از قهرمانان نیز تقدیر می‌شود و کارهای آنها در منظر نگاه مردم قرار می‌گیرد. ما همیشه قهرمانان خوبی داریم که اسوه‌های ورزشی خوبی هستند. وقتی که مردم با زندگی آنها آشنا شوند، انگیزه بیشتری برای کارها پیدا می‌کنند.

وی درباره آخرین شرایط اساسنامه کمیته ملی المپیک عنوان کرد: اساسنامه کمیته باید در کمیسیون مربوطه تصویب شود و سپس به دولت بیاید.

 

انتهای پیام/